Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/virt101536/domains/zlomeo.pl/public_html/index.php on line 86 Ceny złota idą w górę - Zlomeo - profesjonalny serwis branży złomowej

PROFESJONALNY SERWIS
BRANŻY ZŁOMOWEJ

2016-03-01
Kurs złota osiągnął pod koniec lutego 1260 dolarów za uncję, ale nie należy spodziewać się, że utrzyma się on na tym poziomie. Szacunkowo jego wartość będzie coraz niższa wraz z kolejnymi miesiącami, aż do końca 2016 roku. 

Złoto nie jest bezpiecznym kruszcem, w którym można by lokować oszczędności. Pod koniec lutego odnotowano jego wzrost o 11% czyli do 1260 dolarów za uncję, co stanowi najwyższy wynik od stycznia 2012 roku. Co więcej w marcu prognozy dla złota rokują równie optymistycznie.

Przyczyną takiego wzrostu kursu złota jest korelacja pomiędzy nim a dolarem amerykańskim. Na ceny złota oddziaływać będą głównie stopy procentowe USA. Mogą się więc pojawić jeszcze 2-3 podwyżki. 

W sumie złoto od początku 2016 roku podrożało o 16%. Pod koniec roku przewidywana cena złota wynosi 1000-1100 dolarów za uncję. Przy takich wahaniach kursu trudno postrzegać złoto jako kruszec bezpieczny do inwestycji. „Nie powinniśmy myśleć o złocie jako o aktywie bezpiecznym” komentuje zaistniałą sytuację Michał Stajniak z XBT.

Najlepiej na bieżąco sprawdzać jego kurs, bo zapowiada się rok pełen zmian pod względem ceny tego metalu szlachetnego. Na jego finiszu złoto może spaść do 1000-1100 dolarów za uncję, a więc jego kurs spadnie aż o przeszło 150 dolarów.