Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/virt101536/domains/zlomeo.pl/public_html/index.php on line 86 Lekki wzrost cen miedzi w Singapurze - Zlomeo - profesjonalny serwis branży złomowej

PROFESJONALNY SERWIS
BRANŻY ZŁOMOWEJ

2017-05-31
Miedź na giełdzie w Singapurze lekko drożeje. Powodem tego są nieczynne rynki Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Chin. Obecnie cena metalu wynosi 2,568 USD za funt.
 
Wzrost cen miedzi na giełdzie w Singapurze jest podyktowany brakiem handlu w Wielkiej Brytanii, USA i Chinach. Poza tym w kopalni Grasberg w Indonezji od 1 maja trwa protest, który wywołały zwolnienia pracowników. Miał on potrwać 30 dni, jednak robotnicy zamierzają przedłużyć strajk do 30 czerwca. 
 
W kopalni Grasberg jest zatrudnionych około 30 tys osób. Jest to druga największa kopalnia na świecie, więc przerwy w jej pracy z pewnością odbiją się na cenach metali. 
 
Dzisiaj Chiny opublikowały oficjalny wskaźnik PMI, który określa koniunkturę w sektorze przemysłowym Chin. Wyniósł on w maju 51,2 pkt., natomiast był szacowany na 51,0 pkt. Co to oznacza? Wartość wskaźnika powyżej 50 punktów stanowi dobrą wiadomość, ponieważ oznacza ożywienie w sektorze. Chińska gospodarka utrzymuje więc osiągnięte tempo rozwoju. 
 
Obecnie miedź w Singapurze kosztuje 2,568 USD za funt metalu. W wyniku pozytywnych rokowań w chińskiej gospodarce, rośnie również cena miedzi na giełdzie w Londynie.