Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/virt101536/domains/zlomeo.pl/public_html/index.php on line 86 Miedź i inne metale zyskują na wartości na giełdzie w Londynie - Zlomeo - profesjonalny serwis branży złomowej

PROFESJONALNY SERWIS
BRANŻY ZŁOMOWEJ

2017-05-25
Miedź, która do tej pory taniała w niepojącym tempie, teraz zyskuje na wartości, co dobrze rokuje na przyszłość. Inne metale przemysłowe również drożeją. Wszystko to spowodowały minutki Fed, które dają nadzieję na wzrost amerykańskiej gospodarki.
 
Posiedzenie Fed odbyło się maju, a jego wyniku zostały opublikowane wczoraj. Jego uczestnicy stwierdzili, że spowolnienie wzrostu gospodarki USA było prawdopodobnie przejściowe i nie należy się nim zbytnio martwić. Poza tym amerykańska Rezerwa Federalna stwierdziła, że kolejny krok do zacieśnienia polityki monetarnej USA nastąpi niebawem.

Do tej pory miedź taniała, ponieważ doniesienia ze stanu amerykańskiej gospodarki były niepokojące. PKB USA w pierwszym kwartale wzrosło tylko o 0,7%, podczas gdy czwarty kwartał ubiegłego roku przyniósł wzrost na poziomie 2,1%. Był to więc najniższy odnotowany wzrost w analogicznym kwartale w przeciągu 3 lat.

Wszystko wskazuje na to, że jednak rozwój gospodarki USA tylko na chwilę został spowolniony.

Zwyżka miedzi dotyczy 0,3%, więc kosztuje 5.695,50 USD za tonę.