Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/virt101536/domains/zlomeo.pl/public_html/index.php on line 86 Spadek cen miedzi w Londynie- winne USA - Zlomeo - profesjonalny serwis branży złomowej

PROFESJONALNY SERWIS
BRANŻY ZŁOMOWEJ

2017-05-18
Na giełdzie metali miedź znowu tanieje. Winne jest temu zamieszanie polityczne w USA. Kontrowersyjne działania prezydenta Donalda Trumpa mogą utrudnić rozwój gospodarki w Ameryce. Pierwszy spadek cen miedzi wyniósł 0,2%, teraz osiąga on 0,7%.
 
Jeśli ceny miedzi będą nadal spadać, mogą one wpłynąć negatywnie na rozwój gospodarki USA. Nie tylko miedź tanieje, ale tracą na wartości także inne surowce. Dzieje się tak z powodu zamieszania politycznego w USA. Inwestorzy przestają wierzyć w zapewnienia, że amerykańska gospodarka poradzi sobie z sytuacją skoro rosną wydatki kraju na infrastrukturę. 

Doniesienia z mediów budzą wątpliwości na wielu rynkach. Dotyczą one głównie wdrożenia reformy podatkowej przez Donalda Trumpa oraz zwiększenia wydatków na amerykańską infrastrukturę. Duże zaniepokojenie pojawiło się zwłaszcza kiedy prezydent zmusił byłego szefa FBI do zakończenia jednego ze śledztw. Dopuścił się on bowiem przestępstwa.

Po spadku o 0,2% miedź w londyńskich notowaniach kosztowała 5599,00 USD za tonę. Obecnie jej cena znowu ulegała zmianie po spadku o 0,7%. Inne metale przemysłowe także tanieją. 

Istnieje ryzyko odejścia od planu stymulowania fiskalnego amerykańskiej gospodarki jeśli sytuacja w USA nie ulegnie zmianie.